Farma HerouticeFarma Heroutice je skvělá volba pro všechny, kdo milují přírodu a romantiku. Nachází se nedaleko obce Neveklov v okrese Benešov. Je snadno dostupná zejména pro pražany, kteří vytvářejí trochu přetlak na pěkná svatební místa. I farmu Heroutice je třeba rezervovat až rok dopředu. Nabízí ubytování až pro stovku hostů. Navíc se jedná o koňskou farmu a místo kde se věnují koňské drezůře. Proto je ideální strávit na farmě celý svatební víkend.

Něco z historie Farmy Heroutice

Farma Heroutice je nádherné místo na samotě u lesa, ideální pro konání firemních, či soukromých akcí a krásných svateb v čistě rodinném prostředí na celý víkend. Má bohatou historii sahající až do 14tého století za panování krále Karla IV. Dramatické chvíle byly zejména v období 17tého století, kdy za 30leté války byla zpustošena a v období druhé světové války, kdy zde bylo cvičiště vojsk SS. Současný rozmach započal po sametové revoluci v roce 1991, kdy byla předělána na farmu s chovem koní. Jako svatební místo byla koncipována až v roce 2017, proto je to místo relativně nové, "nevybydlené". Ocení ho zejména milovníci klidu a krásné přírody.

Mezi lesem a rybníkem zde naleznete zahradu s altánem a slavobránou, pískoviště, trampolínu, ohniště, velkokapacitní pergolu v rustikálním stylu z kamene a dřevěného masivu o ploše 250 m2, kryté místo pro gril a catering, letní kuchyň, až šest dalších posezení, toalety a rybník s molem. Prostor doplňují tři nově vybudované apartmány, s výhledem na rybník, které příjemně rozšířili kapacitu ubytování.


Ač jako místo na svatbu nebo firemní akce funguje farma relativně krátce, rychle si získala velkou oblibu. Nabízí kromě krásné přírody i špičkový servis. Můžete si objednat svatbu na klíč včetně cateringu,fotografa i hudební produkce. Problém není ani květinová výzdoba. Pokud důvěřujete svým zdrojům i to samozřejmě lze. Vybrat si můžete z 3 obřadních míst. Zvolit lze zahradní altán, slavobránu anebo molo na rybníku. Pokud strávíte v Herouticích celý víkend, nabízí se i výlet do nedalekého, poněkud kontroverzního, Čapího hnízda.

Farma Heroutice si rozhodně zaslouží Vaší pozornost, pokud uvažujete o originálním místě v krásné přírodě pro Vaši svatbu. Výhodou je dobrá dostupnost z hlavního města a i možnost ubytování.